Jak dbać o meble z syntetycznego rattanuSyntetyczne meble rattanowe mogą być piękną opcją dla każdego, kto szuka czegoś nieco innego i wyjątkowego w swoim domu. Ten rodzaj rattanu jest stworzoną przez człowieka wersją naturalnego materiału, który był używany do produkcji mebli z wikliny przez wiele lat. Syntetyczny rattan ma swoje własne unikalne cechy, a także jest o wiele bardziej przystępny niż prawdziwy rattan. Jest idealny, jeśli masz budżet, ale chcesz czegoś, co się wyróżnia. Ponieważ jednak rattan syntetyczny jest wykonany przez człowieka, wymaga on szczególnej uwagi, jeśli chodzi o pielęgnację. Na szczęście, dzięki odpowiednim poradom, dbanie o meble z syntetycznego rattanu nie jest wcale trudne.

Podstawy dbania o meble z rattanu syntetycznego

Syntetyczny rattan to stworzona przez człowieka wersja naturalnego materiału, z którego od wielu lat wykonuje się meble wiklinowe. Jest bardzo podobny do naturalnego rattanu, ale tańszy w produkcji, ponieważ nie wymaga zbiorów, a materiały użyte do jego produkcji są bardziej dostępne. W rzeczywistości syntetyczny rattan jest wykonany z połączenia materiałów, które obejmują polietylen, polipropylen, PVC i akryl. Nie jest on tak trwały jak wersja naturalna i nie przetrwa tak długo, ale jest też znacznie bardziej przystępny cenowo. W przeważającej części, syntetyczne meble rattanowe mogą być traktowane tak samo jak rattan naturalny. Podstawowe najlepsze praktyki pielęgnacyjne obejmują regularne szczotkowanie na sucho i odkurzanie, traktowanie mebli powłoką UV i rzadkie mycie szamponem.

Częste szczotkowanie na sucho i odkurzanie

Kiedy po raz pierwszy otrzymasz syntetyczne meble rattanowe, ważne jest, aby dokładnie je wyczyścić przed rozpoczęciem użytkowania. Dzieje się tak dlatego, że materiały wykonane przez człowieka, takie jak rattan syntetyczny, mają zazwyczaj dużą ilość pozostałości chemicznych pozostałych po procesie produkcji. Pozostawione bez kontroli, pozostałości chemiczne z syntetycznych mebli rattanowych mogą powodować problemy zdrowotne. Może powodować podrażnienia skóry, problemy z oddychaniem, a nawet reakcje alergiczne. Aby usunąć pozostałości chemiczne z syntetycznych mebli rattanowych, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz umyć meble wodą z detergentem. A po drugie, musisz wyszczotkować meble na sucho. Proces szczotkowania na sucho rozluźnia pozostałości chemiczne i pomaga im uwolnić się do wody. Po tym, wystarczy dokładnie odkurzyć meble, aby usunąć wszystkie pozostałości.